hnuj img

 

KOŇSKÝ HNŮJ

Využijte možnosti používat přírodní organické hnojivo prakticky zadarmo!

 

Chcete podpořit Vaše pěstitelské úsilí?

Půda hnojená kvalitním hnojem dokonale váže živiny. Bez organického hnojiva se dříve zahrádkáři neobešli. 

Vzhledem k tomu, že přírodní hnůj je pro spoustu lidí nedostupný, je nahrazován minerálními hnojivy. Jezdecká stáj Vyhlídka Vám nabízí kvalitní uležený koňský hnůj v libovolném množství prakticky zadarmo.

 

Co je vlastně hnůj?

Směsi tuhých a tekutých výkalů koní a podestýlky (sláma). Tmavá, snadno oddělitelná hmota, ve spodních nazelenalá, která při styku se vzduchem zčerná. Páchne slabě amoniakem, zřetelné jsou zbytky steliva. Obsahuje velké množství dusíku. Hnůj je velmi cenným hnojivem.

 

Koňský hnůj

Koňský hnůj patří mezi výhřevná hnojiva. Obsahuje všechny důležité živiny. Koňský hnůj je výborným doplňkem výživy pro náročné rostliny. Půda s koňským hnojem je výživná, humózní, kyprá a dobře zadržuje vláhu.

 

Jak ho naložit a dopravit?

Je to jednoduché. Kupte si igelitové pytle (třeba na suť) provázek nebo elektrikářské vázací pásky a takto zabalený hnůj můžete naložit do kufru osobního auta. Potřebujete-li více, přijeďte třeba s přívěsem. 

  

Máte zájem?

Kontaktujte nás a domluvte se s námi, kdy přijedete.

 

Jsme jedinečným a trvalým zdrojem koňského hnoje nejen pro zahrádkáře z okolí Zlína, Uherského Hradiště, Luhačovic, Uherského Brodu, Želechovic, Lípy, Slušovic, Březůvek atp.